Η φιλοζωική και ο Swartz στο σχολείο μας!!!

IMG_20190403_103718

Εβδομάδα Εθελοντισμού και η κυρία Μάγδα που αγαπά πολύ τα ζώα, μας έχει μια έκπληξη…

Σήμερα  ήρθαν στο σχολείο μας η κυρία Λουλουδίτσα  και η κυρία Φιλιώ από τη Φιλοζωική και ο κύριος Δημήτρης ο αστυνομικός με τον καλύτερό του φίλο τον «Swartz». Παιδιά ξέρετε ποιος είναι αυτός; Ο «Swartz» είναι ο σκύλος της αστυνομίας που έχει εκπαιδευτεί ως βοηθός. Είναι πάντα μαζί με το κύριο Δημήτρη και πάει μαζί του ακόμη και στις διακοπές του. Σήμερα μάθαμε πολλά πράγματα για το τι κάνει ένας αστυνομικός σκύλος αλλά και το τι κάνει το αφεντικό του.

Από τις κυρίες της φιλοζωικής την υπεύθυνη κυρία Λουλουδίτσα και την κυρία Φιλιώ μάθαμε τι είναι το κυνοκομείο, τι είναι τα αδέσποτα και τι χρειάζονται από εμάς, αλλά και απολαύσαμε μια ωραία ταινία με ένα σκυλάκι. Στο τέλος τους δώσαμε και ότι φέραμε σήμερα για τα αδέσποτα ζωάκια. Τους ευχαριστούμε πάρα πολύ για την όμορφη και τόσο ενημερωτική μέρα που μας χάρισαν.